Kiedy w ciągu dnia pojawia się spadek energii, jego objawy łączy się z sennością lub spadkiem ciśnienia. Najczęściej w takiej chwili sięga się po filiżankę kawy lub napój energetyczny. Czy słusznie?
Spadek energii jest ściśle połączony ze spadkiem cukru we krwi. W takiej chwili nie potrzebny jest zastrzyk kofeiny, jaki zapewnia kawa czy napój energetyczny, ale zdrowa, energetyczna przekąska. Może nią być batonik energetyczny, przysmak zdrowy, wygodny i poręczny. Warto mieć go zawsze pod ręką. Zaopatrując się w energetyczny przysmak, trzeba jednak zwrócić uwagę na jego recepturę, by zakupić wartościowy i zdrowy produkt.
Alternatywą dla batona może być koktajl proteinowy lub węglowodanowy. Przyrządza się je łatwo i wygodnie, są smaczne i mogę mieć bardzo różne smaki. W ciepłe dni stanowią bardzo kuszącą propozycję, gdyż nie tylko stawiają na nogi, ale i orzeźwiają.
Jeśli zaś chce się wypić coś zdrowego, warto sięgać po napoje izotoniczne. Mają one w sobie nieco węglowodanów, więc doskonale spisują się jako zastrzyk energii.