Napoje energetyczne – jakie wybierać

Bardzo duża popularność zdobywają tzw. napoje energetyczne. Niestety nie są to zdrowe zdrowe i przeznaczone da tych, którzy chcą prowadzić zdrowy tryb życia, szukają dobrych sposobów na poprawę wydolności organizmu.
Popularne, dostępne w sklepach, często reklamowane przez znanych sportowców – to nie są prawdziwe napoje energetyczne. Takie można kupić tylko w dobrych sklepach sportowych. Zawsze warto sprawdzić ich skład. W tych tanich, powszechnie dostępnych, jest bardzo dużo cukru, konserwantów i barwników. Należy więc ich unikać. Mają one też stosunkowo wysoką zawartość silnych substancji pobudzających, więc ich spożywanie w nadmiarze prowadzić do poważnych konsekwencji, przyspiesza rytm serca, może prowadzić do przedwczesnych zawałów, nawet w wieku trzydziestu kilku lat.
Poza tym to napoje, które uzależniają – zawierają duże dawki kofeiny. Warto więc wybierać napoje dla sportowców – dostarczające witamin i minerałów, niezawierające szkodliwych, sztucznych ulepszaczy, nie zaś te napoje, które są reklamowane.