Jakie napoje energetyczne kupować?

Trening czy inny wysiłek fizyczny wiążą się ze znaczną utratą potu i koniecznością ugaszenia pragnienia i uzupełnienia płynów. Nie wszystkie napoje nadają się do tego równie dobrze, o czym warto pamiętać, zaopatrując się w płyn przed treningiem.
Pozornie może się wydawać, że pragnienie można ugasić jakimkolwiek napojem, byle by miał odpowiednią temperaturę. Okazuje się to jednak nie być takie proste, gdyż wraz z potem człowiek traci cenne składniki mineralne, takie jak: wapń, sód, magnez, potas. Organizm ich potrzebuje, by nadal prawidłowo pełnić swoje funkcje, więc trzeba je jak najszybciej uzupełnić. Niestety, rzadko który napój zawiera te cenne składniki.
Z myślą o takich sytuacjach powstały napoje izotoniczne. Ich stężenie jest identyczne ze stężeniem płynów ustrojowych w ciele człowieka, dzięki czemu mogą w błyskawicznym czasie nawadniać i uzupełniać utracone minerały. Dodatkowo zawierają odrobinę węglowodanów przydających się jako zastrzyk energii i zdrowych witamin. Są lepszą alternatywą niż woda mineralna lub niezdrowe słodkie napoje.