Napoje energetyczne – czy warto je wybierać

Popularne napoje energetyczne, dostępne w zwykłych sklepach spożywczych, niekiedy firmowane przez znanych sportowców, nie są polecane dla osób dbających o zdrowie. Aktywność fizyczna, chęć poprawy wydolności organizmu – to są dla nich priorytety, lecz napoje energetyczne nie odpowiadają na to zapotrzebowanie.
Są one nafaszerowane różnymi substancjami, które są niezdrowe – cukry, konserwanty, barwniki. Zawierają bardzo dużą ilość substancji pobudzających. Osoby, które często, w dużych ilościach sięgają po te napoje, mogą zacząć szybko odczuwać negatywne rezultaty. Co ważne, raczej powinno się w ogóle z nich zrezygnować – gdyż mają one działanie uzależniające, więc jeśli będziemy po nie sięgać regularnie, może to doprowadzić do uzależnienia, a to niestety może się skończyć zawałem a nawet przedwczesną śmiercią.
Dlatego nie powinno się sięgać po popularne napoje energetyczne. Jeśli chcemy zadbać o poprawę wydolności organizmu, raczej należy sięgać po napoje dla sportowców, dostępne w renomowanych sklepach sportowych.