W przypadku osób aktywnych fizycznie odpowiedni poziom energii jest niezwykle ważny. Niestety, spadek energii może przydarzyć się w każdej chwili, podczas treningu czy zaraz po nim. Na tę okazję warto mieć pod ręką przekąskę, która nie tylko zaspokoi głód, ale również zapewni zastrzyk energii do dalszego działania.
Jako szybka porcja energii doskonale sprawdzają się batony energetyczne. Kupując jednak tę przekąskę, trzeba wiedzieć na co zwrócić uwagę, by zakupiony produkt był wartościowy i zdrowy. Wiele osób sięga po batony, które określane są mianem energetycznych bądź proteinowych, ale zawierają niezdrowe składniki. Dlatego tak ważne, jest by zwracać uwagę na receptury produktów i wybierać, te które mają w składzie wartościowe składniki, np. białko serwatkowe.
Wielu trenujących woli baton energetyczny zastąpić koktajlem proteinowym bądź węglowodanowym. Sheake’i są wygodne i bardzo smaczne, można przygotować je w bardzo prosty sposób i zapewnić sobie pełnowartościową porcję białka lub węglowodanów. Koktajle mogą być nawet traktowane jako oddzielny posiłek. Zapewniają szybki dopływ sił i dostawę dobroczynnych składników.