Każdemu z nas może przytrafić się nagły spadek energii. Na taki wypadek warto być przygotowanym i mieć pod ręką smaczną i zdrową przekąskę. Jak ją wybrać?
Kiedy ogarnia nas niespodziewane znużenie bądź senność, najczęściej ratujemy się, sięgając po kubek mocnej kawy lub napój energetyczny. To niekoniecznie dobre rozwiązanie. Co prawda kawa pobudza kofeiną, a słodki napój dostarcza cukrów prostych, ale niekoniecznie przysłużą się zdrowiu. Na to miejsce lepiej postarać się o zdrową przekąskę i napój.
Sięgając po coś „na ząb”, lepiej jest trzymać się z daleka od słodyczy, które kuszą ze sklepowych półek. Lepszą i zdrowszą, a często i smaczniejszą alternatywą jest batonik proteinowy, który dostarcza pełnowartościowe białka i nie zawiera tłuszczy utwardzanych czy innych szkodliwych konserwantów. Trzeba jednak pamiętać, by tego typu produkty kupować w profesjonalnych sklepach ze zdrową żywnością lub produktami dla sportowców. Pragnienie można zaspokoić napojem izotonicznym lub koktajlem proteinowym. Są one dostępne w wielu pysznych smakach.