Batony energetyczne na co dzień

Na sklepowych półkach coraz częściej można zauważyć słodycze określane mianem fit lub energetycznych. Wśród nich prym wiodą energetyczne batony, które mają być zdrowsze i mniej kaloryczne od swoich czekoladowych kuzynów. Czy rzeczywiście warto po nie sięgać?
Batony energetyczne idealnie wpisują się we współczesne trendy żywienia: są szybkie i poręczne, a jak zapewniają producenci, także i zdrowe. Mogą być doskonałą alternatywą dla szybkiej przekąski. Jednak warto dobrze zagłębić się w podaną na opakowaniu recepturę, by sięgnąć po produkt naprawdę zdrowy, a nie taki, który za zdrowy jedynie uchodzi. Lepiej unikać słodyczy, które zawierają tłuszczu utwardzane lub syrop glukozowy.
Batony energetyczne powstały z myślą o sportowcach i kulturystach. Miały stać się dla nich poręczną przekąską po lub w trakcie treningu, bardzo szybko dodającą sił i energii. Wybierając baton energetyczny, należy więc szukać profesjonalnego produktu dla sportowców, który zawiera np. wysokiej jakości białka serwatkowe.