Żeń-szeń – naturalne źródło energii

Poszukując dużej dawki energii przed treningiem nierzadko sięgamy po kawę, czy inne napoje z dużą zawartością kofeiny. Kofeina wykazuje dużą w skuteczność w pobudzeniu układu nerwowego człowieka, jednak jej efekt jest krótkotrwały. Zdecydowanie lepszy efekt pozwala osiągnąć korzeń żeń-szenia.
Oprócz tego, że żeń-szeń wzmacnia i pobudza do działania, posiada bardzo dużo wartościowych składników odżywczych, rozpoczynając od witamin, kończąc na magnezie, żelazie, czy cynku. Odkryto również, że korzeń życia posiada właściwości regenerujące i przyspieszające metabolizm, dzięki czemu suplementacja może wspomóc proces odchudzania i redukcji tkanki tłuszczowej, oczywiście przy współudziale odpowiedniego treningu.
Żeń-szeń to ratunek nie tylko dla naszego ciała, ale także umysłu. Przemęczenie, stres, praca naukowa, czy przy komputerze powoduje otumanienie i ogólne osłabienie procesów myślowych. Korzeń życia przywraca jasność umysłu. Szczególnie polecany sportowcom, ale także osobom starszym, uczniom i ciężko pracującym, zarówno psychicznie, jak i fizycznie.