Wystarczający zastrzyk energii

Bardzo często czujemy się znużeni i ospali. Mamy do wykonania określone zadanie, pracę, a najchętniej położylibyśmy się spać. W takiej sytuacji decydujemy się na szybką kawę, batonik lub napój energetyzujący.
Oczywiście wydaje się nam, że po takim „kopie” nasz organizm powinien zareagować wzmożoną aktywnością. Tymczasem poprawa jest krótkotrwała, a my znowu czujemy się znużenie. Przyczyna tego stanu rzeczy tkwi w fakcie, że nie dostarczamy organizmowi tego, na czym mu naprawdę zależy. Jeśli bowiem organizm jest zmęczony to znaczy, że nie jest odpowiednio motywowany. Warto zmienić więc nawyki żywieniowe i zacząć się wreszcie ruszać. Dietetycy podkreślają, że pyszny mix sałatkowy plus intensywny wysiłek fizyczny jest lepszym pomysłem niż hektolitry kawy. Zdrowy zastrzyk energii w postaci błonnika, witamin, zdrowego białka zdecydowanie poprawi nasze samopoczucie.
Do tego dołączmy wysiłek fizyczny, nie omijajmy siłowni lub basenu szerokim łukiem, a na pewno będziemy czuli się lepiej i żyli dłużej.