Kiedy nie mamy siły wstać z łóżka, a wysiedzenie ośmiu godzin w pracy zdaje się przekraczać nasze siły, należy pomyśleć o tym, aby naładować swoje akumulatory. Poniżej przedstawiamy garść sposobów, jak należy to zrobić.
Sięgnij po żeń – szeń
Tabletki zawierające żeń – szeń to świetny sposób na to, aby uodpornić swój organizm. Dodatkowo zawarte są w nim ginzenozydy, które skutecznie dodają nam energii. Decydując się na zażywanie tabletek z żeń – szeniem, trzeba pamiętać, że działają one pobudzająco. W związku z tym zaleca się, aby pić je rano. Wypite wieczorem mogą poważnie utrudnić nam zaśnięcie.
Sen – najlepszy sposób na regenerację
Jeżeli brakuje nam sił, musimy postawić na najlepszy sposób na ich odbudowanie – sen. Sen to czas, kiedy nasz organizm intensywnie się regeneruje. Układ odpornościowy nabiera sił, a układ nerwowy się relaksuje, spada ilość hormonów stresu, które uniemożliwiają nam prawidłowe funkcjonowanie. Najlepiej, jeśli codziennie będziemy kładli się spać o tej samej porze i wstawali rano też o tej samej godzinie. Dzięki temu organizm wejdzie w utarty rytm funkcjonowania.